http://www.aluminum-profiles-supplier.com/about-us/

Најчесто поставувани прашања

Дали сте некоја фабрика или трговско друштво? И да ми кажете на вашите услуги?

Ние сме една фабрика која е специјализирана за производство на алуминиумски обработка за повеќе од 10 години, како што се индустриски нестандардни материјал, алуминиумски штанцување делови, алуминиум оксидација, топлина мијалник, алуминиум итн завртка

Што е вашето предности и цел процес? Дали има некој MOQ потребно?

Ние обезбедуваме OEM услуга за алуминиумски обработка со фабриката цена во најдобар квалитет. Процесот на ред е дека ви испрати на цртеж до нас, и ние ќе анализа вашиот цртеж и понуда за вас врз основа на MOQ што се бара. (Не MOQ се бара, но цената за мала количина ќе биде повисока од голема количина)

Како е гаранција за контрола на квалитетот на производите?

Ние се одржи на заостри контролирање на квалитетот од самиот почеток до крај и цел на 100% без грешки. Вие може да бара за по-продажба на услуги на клиентите, ако постои било каков проблем. Секој наредби треба да се пренесе преку нашите КК оддел пред превозот.

Дали ви обезбеди примероци? бесплатно или екстра е тоа?

Да, ние би можеле да понудат примерок за бесплатна наплаќаат, но не ја плати цената на товар, а целта на испраќање на мостри за вас за проверка на квалитетот на нашите производи и процесот на технологијата.

Како би можел да биде постапката ако треба се направи прототип?

Ако имате цртежи или примероци, Ве молиме слободно да ни ги испратите, и кажете ни ги вашите посебни барања, како што материјал, толеранција, за обработка на површините и износот што ви треба.

Како го бродот на производите? Колку време е вашето време за испорака?

Како и за донесување на примерокот, генерално тоа е околу 5 ~ 10 дена, но тоа е во согласност со количината и производи complicated.We може да ги брод од страна на DHL, EMS, итн Како и за големата цел за производство на производи, ние ќе ги брод од страна на ФОБ , време на испорака е врз основа на земјата што би сакал да го пренесе, но приближна денови е околу 25 дена.

Каде се наоѓа вашата фабрика? Како можам да го посетите?

Нашата компанија се наоѓа во индустриска зона Джиджи, Shanghe Село, Wangniudun Таун, Dongguan Сити, кој е најблискиот град од Шенжен, Гуангжу, Хонгконг.