http://www.aluminum-profiles-supplier.com/about-us/

за нас

Dongguan JINRONG производи од алуминиум CO., LTD. е професионална производител специјализирана за преработка на алуминиумски профили и поддршка профилот на LED цевка во China.We Постави истражување мувла и развој, проектирање, алуминиум длабока обработка и површинска обработка во еден, имаме обединета технички тим со висока продуктивност и високо производство на побарувачката линија, Сите наши производи донесе меѓународна сертификација на ISO систем за квалитет.

fesfe

Преку постојано подобрување на нашите технички и иновации ability.We се во водечка позиција во длабока обработка на производи од алуминиум индустрија и еколошки површинска обработка technology.Our алуминиумски производи се широко се применува во различни области во домашниот пазар и се извезуваат во Сингапур, Малезија, Тајланд, Германија и други земји и региони.

"Квалитетот на прво, угледот првиот" е нашиот бизнис philosophy.We обезбеди високо квалитетни производи и квалитетни услуги за нашите нови и стари клиенти.

sfwefaf

 OEM / Персонализација / Обработувам Услуги За Избор:

1.Design/Manufacture алуминиум мувла, дали судењето мувла

2.OEM алуминиумски профили што ќе ја побарате

3. Ние може да го понуди Елоксирање и површинска обработка

4.We понуда обработка квалитет или обработка на работа по пристапни цени, како што се сечење, дупчење, печат, дупчење и др

5.Any боја е достапен за алуминиумски материјал

6.Design/package алуминиумски делови во согласност со барањето на клиентот

/ Фабрички слика /

оксидација работилница

 

/ Фабрички слика /

истиснување работилница

 

мувла соба

мувла соба

 

Ова е нашиот нов изработка на производи.
Ако сте заинтересирани за нашите producsts, можете да ме контактирате преку контакт подолу начин:
Лице за контакт : Kelly Ченг
описот на работното место: Менаџер за продажба
Тел .: 0086 013713047317
WhatsApp : 0086 013713047317
Skype : 3171b5efd6f7f6d2
Е-пошта : aluminum_kelly@hotmail.com
Фабрика адреса : Jiji Industrial Road, Shanghe Village, Wangniudun Town, Donguan City,Guangdong Province,China

нашите услуги

Ние обезбедуваме OEM / измената на услуги за алуминиумски профили, како што се топлина мијалник, штанцување дел, Лед алуминиумска цевка, стандардни профили неиндустриски итн Прво, ќе се разгледа за да се направи примероци, може да се обезбеди цртежи или скици за нас на анализа. Исто така, може да се испрати на примерокот што сте го направиле за нас да знаат вашето барање. Само ќе се потврди одлуки на примерокот, може да се продолжи во масовно производство ќе го побарате.