http://www.aluminum-profiles-supplier.com/about-us/
  • 10-years
  • алуминиум
  • Provide

Welcom да Dongguan Jinrong Alunimum производи соработка., Ltd!

Со повеќе од 10 години искуство.

Dongguan JINRONG производи од алуминиум CO., LTD. е професионална производител специјализирана за алуминиумски профили за обработка на алуминиум, LED цевка, топлина мијалник итн во Кина. Ние во собата мувла истражување и развој, проектирање, алуминиум длабока обработка и одделенија површинска обработка, и имаат многу технички тим со висока продуктивност и производствена линија високата побарувачка. Сите наши производи се донесе сертификација на ISO меѓународен систем за квалитет.

Преку постојано подобрување на нашите технички и иновации способност. Ние сме во водечка позиција во длабока обработка на производи од алуминиум индустрија и еколошки површинска обработка technology.Our алуминиумски производи се широко се применува во различни области во домашниот пазар и се извезуваат во целиот свет. "Квалитетот на  first, reputation first” is our business philosophy.Thanks for your support.

  • dsfes
  • asfe
  • afesf

Нашите OEM / Персонализација и обработка на услуги:

1.Design/Manufacture алуминиум мувла, дали судењето на мувла

2.OEM алуминиумски профили што ги барате

3.Offer Елоксирање и површински третман

4.Offer обработка или преработка работа по пристапни цени, како што се сечење, дупчење, печат, дупчење и др

5.Any боја е достапен за алуминиумски материјал

6.Design/Packing алуминиумски делови во согласност со барањето на клиентот 

FDFESFSEFSE

http://www.aluminum-profiles-supplier.com/mk//about-us/